NMC0603NPO2R2C50TRPF
NMC0603NPO2R2C50TRPF
Kvantitet
Enhetspris
10-99
0.47kr
100+
0.28kr
Antal i lager: 7874
Minimum: 10
NMC0603NPO2R2C50TRPF. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 1mm (max.). Hölje: SMD 0603. Isoleringsparameter: NPO. Kapacitetsvärde [F]: 2.2pF. Komponentfamilj: SMD keramiska kondensatorer med 0603 hölje. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 50V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: NMC0603. Tolerans (%): ±0.25pF. Tonhöjd: 0.58mm (min.). Ytterbredd [mm]: 0.8mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 1.6mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Minsta kvantitet: 10. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NMC0603NPO2R2C50TRPF
17 parametrar
Antal terminaler
2
Extern höjd [mm]
1mm (max.)
Hölje
SMD 0603
Isoleringsparameter
NPO
Kapacitetsvärde [F]
2.2pF
Komponentfamilj
SMD keramiska kondensatorer med 0603 hölje
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
50V
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
NMC0603
Tolerans (%)
±0.25pF
Tonhöjd
0.58mm (min.)
Ytterbredd [mm]
0.8mm
Yttre längd [mm]
1.6mm