NMC-H1206NPO101J500TRPF
NMC-H1206NPO101J500TRPF
Kvantitet
Enhetspris
5-99
1.69kr
100+
1.24kr
Antal i lager: 11720
Minimum: 5
NMC-H1206NPO101J500TRPF. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 1.8mm (max.). Hölje: SMD 1206. Isoleringsparameter: NPO. Kapacitetsvärde [F]: 100pF. Komponentfamilj: SMD keramiska kondensatorer med 1206 hölje. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 500V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: NMC1206. Tolerans (%): ±5 %. Tonhöjd: SMD 1206. Ytterbredd [mm]: 1.6mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 3.2mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Minsta kvantitet: 5. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NMC-H1206NPO101J500TRPF
Extern höjd [mm]
1.8mm (max.)
Hölje
SMD 1206
Kapacitetsvärde [F]
100pF
Komponentfamilj
SMD keramiska kondensatorer med 1206 hölje
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
500V
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
NMC1206
Tolerans (%)
±5 %
Tonhöjd
SMD 1206
Ytterbredd [mm]
1.6mm
Yttre längd [mm]
3.2mm