NCP1216AP65G, DIP, DIP-8
NCP1216AP65G, DIP, DIP-8
Kvantitet
Enhetspris
1-4
18.81kr
5-24
15.54kr
25-49
50+
Antal i lager: 85
NCP1216AP65G, DIP, DIP-8. Hölje: DIP. Hölje (enligt datablad): DIP-8. Antal terminaler: 7. Funktion: PWM-styrenhet i strömläge. Matningsspänning: 16V. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Märkning på höljet: P1216AP65. Obs: oscillatorfrekvens 65kHz, max arbetscykel 46,5 %. RoHS: ja. Spec info: VH 500V (pin 8). Temperatur: +150°C. Originalprodukt från tillverkaren: ON Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NCP1216AP65G
12 parametrar
Hölje
DIP
Hölje (enligt datablad)
DIP-8
Antal terminaler
7
Funktion
PWM-styrenhet i strömläge
Matningsspänning
16V
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Märkning på höljet
P1216AP65
Obs
oscillatorfrekvens 65kHz, max arbetscykel 46,5 %
RoHS
ja
Spec info
VH 500V (pin 8)
Temperatur
+150°C