NCM21X7R102K100TR
NCM21X7R102K100TR
Kvantitet
Enhetspris
1+
3.98kr
Antal i lager: 92
NCM21X7R102K100TR. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 5.08mm. Hölje: RM=5.08mm. Isoleringsparameter: X7R. Kapacitetsvärde [F]: 1nF. Komponentfamilj: Keramiska skivkondensatorer. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 100V. RoHS: nej. Tillverkarens produktgrupp: NCM. Tolerans (%): ±10%. Tonhöjd: 5.08mm. Ytterbredd [mm]: 3.18mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 5.08mm. Originalprodukt från tillverkaren: Nic Components. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
NCM21X7R102K100TR
16 parametrar
Antal terminaler
2
Extern höjd [mm]
5.08mm
Hölje
RM=5.08mm
Isoleringsparameter
X7R
Kapacitetsvärde [F]
1nF
Komponentfamilj
Keramiska skivkondensatorer
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
100V
RoHS
nej
Tillverkarens produktgrupp
NCM
Tolerans (%)
±10%
Tonhöjd
5.08mm
Ytterbredd [mm]
3.18mm
Yttre längd [mm]
5.08mm