MBR3100RLG, DO-201, DO-201AD, 3A
Kvantitet
Enhetspris
1-99
13.43kr
100+
8.38kr
Antal i lager: 1241
MBR3100RLG, DO-201, DO-201AD, 3A. Hölje: DO-201. Kapsling (JEDEC-standard): DO-201AD. Framåtström [A]: 3A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 150A. Komponentfamilj: Schottky likriktardiod. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 0.6mA..20mA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 100V. [V]: 0.79V @ 3A. Originalprodukt från tillverkaren: Onsemi. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBR3100RLG
13 parametrar
Hölje
DO-201
Kapsling (JEDEC-standard)
DO-201AD
Framåtström [A]
3A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
150A
Komponentfamilj
Schottky likriktardiod
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
0.6mA..20mA
Max temperatur
+175°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
100V
[V]
0.79V @ 3A