MBR20100CTTU, TO-220AB, TO-220AB, 2x10A
Kvantitet
Enhetspris
1-49
26.93kr
50+
21.93kr
Antal i lager: 283
MBR20100CTTU, TO-220AB, TO-220AB, 2x10A. Hölje: TO-220AB. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AB. Framåtström [A]: 2x10A. Antal terminaler: 3. Ifsm [A]: 150A. Komponentfamilj: dual Schottky likriktare diode. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 200uA..5mA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 100V. [V]: 0.7V @ 10A. Originalprodukt från tillverkaren: Onsemi (fairchild). Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBR20100CTTU
13 parametrar
Hölje
TO-220AB
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AB
Framåtström [A]
2x10A
Antal terminaler
3
Ifsm [A]
150A
Komponentfamilj
dual Schottky likriktare diode
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
200uA..5mA
Max temperatur
+150°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
100V
[V]
0.7V @ 10A