MBR1645-E3-45, TO-220AC, TO-220AC, 16A
Kvantitet
Enhetspris
1-9
20.25kr
10+
16.82kr
Antal i lager: 65
MBR1645-E3-45, TO-220AC, TO-220AC, 16A. Hölje: TO-220AC. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AC. Framåtström [A]: 16A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 150A. Komponentfamilj: Schottky likriktardiod. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 200uA..40mA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 45V. [V]: 0.63V @ 16A. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay (general Semiconductor). Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBR1645-E3-45
13 parametrar
Hölje
TO-220AC
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AC
Framåtström [A]
16A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
150A
Komponentfamilj
Schottky likriktardiod
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
200uA..40mA
Max temperatur
+150°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
45V
[V]
0.63V @ 16A