MBR1100RLG, DO-41, DO-204AL, 1A
Kvantitet
Enhetspris
1-99
5.94kr
100+
4.22kr
Antal i lager: 970
MBR1100RLG, DO-41, DO-204AL, 1A. Hölje: DO-41. Kapsling (JEDEC-standard): DO-204AL. Framåtström [A]: 1A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 50A. Komponentfamilj: Schottky likriktardiod. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 500uA..5mA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 100V. [V]: 0.79V @ 1A. Originalprodukt från tillverkaren: Onsemi. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
MBR1100RLG
13 parametrar
Hölje
DO-41
Kapsling (JEDEC-standard)
DO-204AL
Framåtström [A]
1A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
50A
Komponentfamilj
Schottky likriktardiod
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
500uA..5mA
Max temperatur
+175°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
100V
[V]
0.79V @ 1A