LRS150-48
LRS150-48
Kvantitet
Enhetspris
1-1
439.46kr
2-3
418.51kr
4-5
6-9
10+
Antal i lager: 2
LRS150-48. Anslutning: skruvtminalblock. Driftstemperatur: -30...+70°C. Effekt: 158.4W. Effektivitet: 90%. Funktion: Växlingsläge strömförsörjning. Märkström: 0...3300mA. Mått: 159x97x30mm. RoHS: ja. Skydd: skydd mot överspänning, överhettning, kortslutning. Spec info: anti-interferensfilter, icke PFC. Spänningsförsörjning: 85...132VAC / 170...264VAC by switch 240...370VDC (switch on 230VAC). Utgång: Reglerbar entre 43,2V och 52,8VDC. Utspänning: 48VDC. Vikt: 480g. Originalprodukt från tillverkaren: Mean Well. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
LRS150-48
15 parametrar
Anslutning
skruvtminalblock
Driftstemperatur
-30...+70°C
Effekt
158.4W
Effektivitet
90%
Funktion
Växlingsläge strömförsörjning
Märkström
0...3300mA
Mått
159x97x30mm
RoHS
ja
Skydd
skydd mot överspänning, överhettning, kortslutning
Spec info
anti-interferensfilter, icke PFC
Spänningsförsörjning
85...132VAC / 170...264VAC by switch 240...370VDC (switch on 230VAC)
Utgång
Reglerbar entre 43,2V och 52,8VDC
Utspänning
48VDC