LQH5BPN1R5NT0L
LQH5BPN1R5NT0L
Kvantitet
Enhetspris
1-99
7.42kr
100+
5.85kr
Antal i lager: 438
LQH5BPN1R5NT0L. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 2mm. Hölje: 5x5x2mm. Induktansvärde: 1.5uH. Komponentfamilj: Induktans. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Motstånd: 0.024 Ohms. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: LQH5BP. Tolerans (%): ±30%. Tonhöjd: 5mm. Ytterbredd [mm]: 5mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 5mm. [A]: 5A. Originalprodukt från tillverkaren: Murata. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
LQH5BPN1R5NT0L
16 parametrar
Antal terminaler
2
Extern höjd [mm]
2mm
Hölje
5x5x2mm
Induktansvärde
1.5uH
Komponentfamilj
Induktans
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Motstånd
0.024 Ohms
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
LQH5BP
Tolerans (%)
±30%
Tonhöjd
5mm
Ytterbredd [mm]
5mm
Yttre längd [mm]
5mm
[A]
5A