LQH32CN101K23L, 100uH
LQH32CN101K23L, 100uH
Kvantitet
Enhetspris
1-99
7.07kr
100+
5.34kr
Antal i lager: 3747
LQH32CN101K23L, 100uH. Induktans: 100uH. Antal terminaler: 2. Avskärmning: Icke-skärmad. Betygsatt ström a: 0.1A. Driftstemperatur: -40...+85°C. Extern höjd [mm]: 2mm. Hölje: SMD 1210. Induktansvärde: 100uH. Information: n/a. Komponentfamilj: Induktans. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Kärnmaterial: Ferrit. MSL: n/a. Max temperatur: +85°C.. Monteringstyp: SMD. Motstånd: 3.5 Ohms. RoHS: ja. Serie: LQH. Storlek: 3.2x2.5x2mm. Testfrekvens 1: 1MHz. Tillverkarens produktgrupp: LQH32CN. Tolerans (%): ±10%. Tolerans: ±10%. Tonhöjd: SMD 1210. Ytterbredd [mm]: 2.5mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 3.2mm. [A]: 0.1A. Originalprodukt från tillverkaren: Murata. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
LQH32CN101K23L
26 parametrar
Induktans
100uH
Antal terminaler
2
Avskärmning
Icke-skärmad
Betygsatt ström a
0.1A
Driftstemperatur
-40...+85°C
Extern höjd [mm]
2mm
Hölje
SMD 1210
Induktansvärde
100uH
Komponentfamilj
Induktans
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Kärnmaterial
Ferrit
Max temperatur
+85°C.
Monteringstyp
SMD
Motstånd
3.5 Ohms
RoHS
ja
Serie
LQH
Storlek
3.2x2.5x2mm
Testfrekvens 1
1MHz
Tillverkarens produktgrupp
LQH32CN
Tolerans (%)
±10%
Tolerans
±10%
Tonhöjd
SMD 1210
Ytterbredd [mm]
2.5mm
Yttre längd [mm]
3.2mm
[A]
0.1A