LQH32CN100K23L, 10uH
LQH32CN100K23L, 10uH
Kvantitet
Enhetspris
1-99
2.70kr
100+
1.86kr
Antal i lager: 909
LQH32CN100K23L, 10uH. Induktans: 10uH. Antal terminaler: 2. Avskärmning: Icke-skärmad. Betygsatt ström a: 0.3A. DC -motstånd max.ohms: 440m Ohms. Driftstemperatur: -40...+85°C. Extern höjd [mm]: 2mm. Hölje: SMD 1210. Induktansvärde: 10uH. Information: n/a. Komponentfamilj: Induktans. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Kärnmaterial: Ferrit. MSL: n/a. Max temperatur: +85°C.. Monteringstyp: SMD. Motstånd: 0.44 Ohms. RoHS: ja. Serie: LQH. Storlek: 3.2x2.5x2mm. Testfrekvens 1: 1MHz. Tillverkarens produktgrupp: LQH32CN. Tolerans (%): ±10%. Tolerans: ±10%. Tonhöjd: SMD 1210. Ytterbredd [mm]: 2.5mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 3.2mm. [A]: 0.3A. Originalprodukt från tillverkaren: Murata. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
LQH32CN100K23L
27 parametrar
Induktans
10uH
Antal terminaler
2
Avskärmning
Icke-skärmad
Betygsatt ström a
0.3A
DC -motstånd max.ohms
440m Ohms
Driftstemperatur
-40...+85°C
Extern höjd [mm]
2mm
Hölje
SMD 1210
Induktansvärde
10uH
Komponentfamilj
Induktans
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Kärnmaterial
Ferrit
Max temperatur
+85°C.
Monteringstyp
SMD
Motstånd
0.44 Ohms
RoHS
ja
Serie
LQH
Storlek
3.2x2.5x2mm
Testfrekvens 1
1MHz
Tillverkarens produktgrupp
LQH32CN
Tolerans (%)
±10%
Tolerans
±10%
Tonhöjd
SMD 1210
Ytterbredd [mm]
2.5mm
Yttre längd [mm]
3.2mm
[A]
0.3A