LD1117V33, TO-220, +3.3V, 0.8A, 0.95A
Kvantitet
Enhetspris
1-49
13.43kr
50+
10.97kr
Antal i lager: 840
LD1117V33, TO-220, +3.3V, 0.8A, 0.95A. Hölje: TO-220. Utspänning: +3.3V. Kapsling (JEDEC-standard): -. Utström: 0.8A, 0.95A. Antal terminaler: 3. Driftspänning: 0...15V. Driftstemperatur: 0...125°C. Förpackning: tubus. Justerbar utspänning: nej. Komponentfamilj: spänningsregulator. Konditionering: tubus. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Kylskåp: 0.51...0.6mm. Max temperatur: +125°C.. Max utgångsström: 0.8A. Montering/installation: THT. RoHS: ja. Spänningslås: 1V. Tolerans: ±2%. Typ av integrerad krets: spänningsregulator. Typ av kretsar: regulator för lågt avfallsspänning, fast utgång. Typ: regulator för lågt avfallsspänning. Utgångspolaritet: positiv. [A]: 0.8A. [V]: 1.2V. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
LD1117V33
25 parametrar
Hölje
TO-220
Utspänning
+3.3V
Utström
0.8A, 0.95A
Antal terminaler
3
Driftspänning
0...15V
Driftstemperatur
0...125°C
Förpackning
tubus
Justerbar utspänning
nej
Komponentfamilj
spänningsregulator
Konditionering
tubus
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Kylskåp
0.51...0.6mm
Max temperatur
+125°C.
Max utgångsström
0.8A
Montering/installation
THT
RoHS
ja
Spänningslås
1V
Tolerans
±2%
Typ av integrerad krets
spänningsregulator
Typ av kretsar
regulator för lågt avfallsspänning, fast utgång
Typ
regulator för lågt avfallsspänning
Utgångspolaritet
positiv
[A]
0.8A
[V]
1.2V