LD1117S-33, 3.3V, 0.95A, SOT-223 ( TO-226 ), SOT-223
Kvantitet
Enhetspris
1-4
5.77kr
5-24
4.74kr
25-49
4.34kr
50-99
4.05kr
100+
3.53kr
Ekvivalens tillgänglig
Antal i lager: 1955
LD1117S-33, 3.3V, 0.95A, SOT-223 ( TO-226 ), SOT-223. Utspänning: 3.3V. Utström: 0.95A. Hölje: SOT-223 ( TO-226 ). Hölje (enligt datablad): SOT-223. Antal terminaler: 3. Bortfallsspänning: 1.1V. Driftstemperatur: 0...+150°C. Fast/justerbar: Fast utspänning. Lågt snitt?: ja. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). Obs: 3,3V positiv spänningsregulator. RoHS: ja. Tolerans: 2%. Utgångspolaritet: Positiv. Vin ingångsspänning (max): 15V. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
LD1117S-33
16 parametrar
Utspänning
3.3V
Utström
0.95A
Hölje
SOT-223 ( TO-226 )
Hölje (enligt datablad)
SOT-223
Antal terminaler
3
Bortfallsspänning
1.1V
Driftstemperatur
0...+150°C
Fast/justerbar
Fast utspänning
Lågt snitt?
ja
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
Obs
3,3V positiv spänningsregulator
Tolerans
2%
Utgångspolaritet
Positiv
Vin ingångsspänning (max)
15V