LD1117DT-18C, 1.8V, 0.95A, D-PAK ( TO-252 ), TO-252 ( DPAK ) ( SOT428 ) ( DPAK-5 )
Kvantitet
Enhetspris
1-4
5.66kr
5-49
4.29kr
50-99
3.83kr
100+
3.36kr
Antal i lager: 122
LD1117DT-18C, 1.8V, 0.95A, D-PAK ( TO-252 ), TO-252 ( DPAK ) ( SOT428 ) ( DPAK-5 ). Utspänning: 1.8V. Utström: 0.95A. Hölje: D-PAK ( TO-252 ). Hölje (enligt datablad): TO-252 ( DPAK ) ( SOT428 ) ( DPAK-5 ). Antal terminaler: 2. Bortfallsspänning: 1.1V. Driftstemperatur: -40...+125°C. Fast/justerbar: Fast utspänning. Max utspänning: 1.8V. Minsta utspänning: 1.76V. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). Obs: 1,8V positiv spänningsregulator. RoHS: ja. Tolerans: 2%. Utgångspolaritet: Positiv. Vin ingångsspänning (max): 15V. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
LD1117DT-18C
17 parametrar
Utspänning
1.8V
Utström
0.95A
Hölje
D-PAK ( TO-252 )
Hölje (enligt datablad)
TO-252 ( DPAK ) ( SOT428 ) ( DPAK-5 )
Antal terminaler
2
Bortfallsspänning
1.1V
Driftstemperatur
-40...+125°C
Fast/justerbar
Fast utspänning
Max utspänning
1.8V
Minsta utspänning
1.76V
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
Obs
1,8V positiv spänningsregulator
Tolerans
2%
Utgångspolaritet
Positiv
Vin ingångsspänning (max)
15V