LD1117AS18TR, 1.8V, 1.2A, SOT-223 ( TO-226 ), SOT-223
Kvantitet
Enhetspris
1-4
4.52kr
5-49
3.89kr
50-99
3.38kr
2.96kr
200+
2.39kr
Antal i lager: 2049
LD1117AS18TR, 1.8V, 1.2A, SOT-223 ( TO-226 ), SOT-223. Utspänning: 1.8V. Utström: 1.2A. Hölje: SOT-223 ( TO-226 ). Hölje (enligt datablad): SOT-223. Antal terminaler: 3. Bortfallsspänning: 1.15V. Driftstemperatur: 0...+125°C. Ekvivalenta: AMS1117-1.8. Fast/justerbar: Fast utspänning. Funktion: 1,8V spänningsregulatorkrets, lågt utfall, SMD-montering. Lågt snitt?: ja. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). ON/OFF: 0. Obs: 1,8V positiv spänningsregulator. RoHS: ja. Tolerans: 2%. Utgångspolaritet: Positiv. Vin ingångsspänning (max): 10V. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
LD1117AS18TR
19 parametrar
Utspänning
1.8V
Utström
1.2A
Hölje
SOT-223 ( TO-226 )
Hölje (enligt datablad)
SOT-223
Antal terminaler
3
Bortfallsspänning
1.15V
Driftstemperatur
0...+125°C
Ekvivalenta
AMS1117-1.8
Fast/justerbar
Fast utspänning
Funktion
1,8V spänningsregulatorkrets, lågt utfall, SMD-montering
Lågt snitt?
ja
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
ON/OFF
0
Obs
1,8V positiv spänningsregulator
RoHS
ja
Tolerans
2%
Utgångspolaritet
Positiv
Vin ingångsspänning (max)
10V