IRKD56-12A, Add-A-PAK, 60A
IRKD56-12A, Add-A-PAK, 60A
Kvantitet
Enhetspris
1+
1097.05kr
Antal i lager: 1
IRKD56-12A, Add-A-PAK, 60A. Hölje: Add-A-PAK. Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström [A]: 60A. Antal terminaler: 3. Ifsm [A]: 1600A. Komponentfamilj: Standard likriktardiod. Konfiguration: Skruvad. Läckström vid stängning Ir [A]: 10mA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 1.2 kV. [V]: 1.51V @ 60A. Originalprodukt från tillverkaren: International Rectifier. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
IRKD56-12A
12 parametrar
Hölje
Add-A-PAK
Framåtström [A]
60A
Antal terminaler
3
Ifsm [A]
1600A
Komponentfamilj
Standard likriktardiod
Konfiguration
Skruvad
Läckström vid stängning Ir [A]
10mA
Max temperatur
+150°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
1.2 kV
[V]
1.51V @ 60A