HFA30PA60C, 30A, 150A, TO-247, TO-247AD, 600V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
88.69kr
5-9
80.63kr
10-24
25+
Slut i lager
Få ett meddelande via e-post när denna produkt finns i lager igen!
HFA30PA60C, 30A, 150A, TO-247, TO-247AD, 600V. Framåtström (AV): 30A. IFSM: 150A. Hölje: TO-247. Hölje (enligt datablad): TO-247AD. VRRM: 600V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 3. Cj: 25pF. Dielektrisk struktur: Vanlig katod. Driftstemperatur: -55...+150°C. Framspänning Vf (min): 1.3V. Funktion: Ultra Fast Soft Recovery Diode. Halvledarmaterial: kisel. Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 25. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: Ifsm 150Ap, t=8.33ms. Trr-diod (Min.): 19 ns. Tröskelspänning Vf (max): 2V. Originalprodukt från tillverkaren: International Rectifier. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
HFA30PA60C
21 parametrar
Framåtström (AV)
30A
IFSM
150A
Hölje
TO-247
Hölje (enligt datablad)
TO-247AD
VRRM
600V
Antal per fodral
2
Antal terminaler
3
Cj
25pF
Dielektrisk struktur
Vanlig katod
Driftstemperatur
-55...+150°C
Framspänning Vf (min)
1.3V
Funktion
Ultra Fast Soft Recovery Diode
Halvledarmaterial
kisel
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
25
Montering/installation
ja
Spec info
Ifsm 150Ap, t=8.33ms
Trr-diod (Min.)
19 ns
Tröskelspänning Vf (max)
2V