HFA15TB60PBF, TO-220AC, TO-220AC, 15A
Kvantitet
Enhetspris
1-49
35.10kr
50+
25.25kr
Antal i lager: 451
HFA15TB60PBF, TO-220AC, TO-220AC, 15A. Hölje: TO-220AC. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AC. Framåtström [A]: 15A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 150A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 10uA..1000uA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 120ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 600V. [V]: 1.7V @ 15A. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay (ir). Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
HFA15TB60PBF
14 parametrar
Hölje
TO-220AC
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AC
Framåtström [A]
15A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
150A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
10uA..1000uA
Max temperatur
+150°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
120ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
600V
[V]
1.7V @ 15A