HFA08TB60PBF, TO-220AC, TO-220AC, 8A
Kvantitet
Enhetspris
1-9
20.18kr
10+
14.00kr
Antal i lager: 150
HFA08TB60PBF, TO-220AC, TO-220AC, 8A. Hölje: TO-220AC. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AC. Framåtström [A]: 8A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 60A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 5uA..500uA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 90 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 600V. [V]: 1.7V @ 8A. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay (ir). Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
HFA08TB60PBF
14 parametrar
Hölje
TO-220AC
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AC
Framåtström [A]
8A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
60A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
5uA..500uA
Max temperatur
+150°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
90 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
600V
[V]
1.7V @ 8A