FBR51ND12-W1, SPDT, 1SPDT (PÅ-PÅ), 12VDC
Kvantitet
Enhetspris
1-4
32.66kr
5-19
28.93kr
20-39
40-79
80+
Antal i lager: 104
FBR51ND12-W1, SPDT, 1SPDT (PÅ-PÅ), 12VDC. Elektrisk kontaktkonfiguration: SPDT. Brytarläge: 1SPDT (PÅ-PÅ). Spolespänning: 12VDC. Antal kontakter: 1. Antal terminaler: 5. Brytarström: 35A. Coil Power: 600mW. Dags att växla tillbaka: 5ms. Dielektrisk styrka (mellan spole och kontakter): -. Drift/släpptid: 10ms/5ms. Driftstemperatur: -40...85°C. Drivström: 50mA. Funktion: Elektromekaniskt relä för fordon. Hölje: FRC. Information: -. Kontaktkonfiguration: SPDT. Kontaktmaterial: Ag-SnO2-In. Kontaktmaterial: AgSnInO. Kontakttyp: SPST. Max belastning: 16VDC 35A (resistiv belastning), 14VDC 25A (induktiv belastning). Max kontinuerlig ström: 35A. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Märkning på höljet: 51ND12-W1. Mått: 15.5x12x13.7mm. Omkoppling: -. Omkopplingsspänning: max 16VDC. Omkopplingstid: 10ms. Relätyp: små dimensioner. RoHS: ja. Serie: FBR51. Spiralström: 50mA. Spole klassad spänning: 12VDC. Spole: 1. Spolemotstånd: 240 Ohms. Spänning: 12VDC. Terminaler: 2mm. Tillverkningsserie: FBR51. Typ: Bil. Yttre mått: 15.5x12.1x13.7mm. Originalprodukt från tillverkaren: Fujitsu Components. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
FBR51ND12-W1
37 parametrar
Elektrisk kontaktkonfiguration
SPDT
Brytarläge
1SPDT (PÅ-PÅ)
Spolespänning
12VDC
Antal kontakter
1
Antal terminaler
5
Brytarström
35A
Coil Power
600mW
Dags att växla tillbaka
5ms
Drift/släpptid
10ms/5ms
Driftstemperatur
-40...85°C
Drivström
50mA
Funktion
Elektromekaniskt relä för fordon
Hölje
FRC
Kontaktkonfiguration
SPDT
Kontaktmaterial
Ag-SnO2-In
Kontaktmaterial
AgSnInO
Kontakttyp
SPST
Max belastning
16VDC 35A (resistiv belastning), 14VDC 25A (induktiv belastning)
Max kontinuerlig ström
35A
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Märkning på höljet
51ND12-W1
Mått
15.5x12x13.7mm
Omkopplingsspänning
max 16VDC
Omkopplingstid
10ms
Relätyp
små dimensioner
RoHS
ja
Serie
FBR51
Spiralström
50mA
Spole klassad spänning
12VDC
Spole
1
Spolemotstånd
240 Ohms
Spänning
12VDC
Terminaler
2mm
Tillverkningsserie
FBR51
Typ
Bil
Yttre mått
15.5x12.1x13.7mm