Elektrokemisk kondensator C100UF450V105-2240SI, 100uF, 450V, -20...+105°C
Kvantitet
Enhetspris
1-4
33.76kr
5-9
29.51kr
10-24
25-49
50+
Antal i lager: 63
Elektrokemisk kondensator C100UF450V105-2240SI, 100uF, 450V, -20...+105°C. Kapacitans: 100uF. DC spänning: 450V. Driftstemperatur: -20...+105°C. Diameter: 22mm. Kondensatormaterial: aluminiumelektrolyt. Konfiguration: vertikal montering. Livslängd: 2000 timmar. Längd: 40mm. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Serie: EHP. Tolerans: 20 %. Tonhöjd: 10mm Snap-in. Typ av kondensator: elektrolyt. Originalprodukt från tillverkaren: Hitano. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
C100UF450V105-2240SI
15 parametrar
Kapacitans
100uF
DC spänning
450V
Driftstemperatur
-20...+105°C
Diameter
22mm
Kondensatormaterial
aluminiumelektrolyt
Konfiguration
vertikal montering
Livslängd
2000 timmar
Längd
40mm
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Serie
EHP
Tolerans
20 %
Tonhöjd
10mm Snap-in