EC242R2K-502416-T
EC242R2K-502416-T
Kvantitet
Enhetspris
1-99
1.96kr
100+
1.35kr
Antal i lager: 2591
EC242R2K-502416-T. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 3mm. Hölje: RM=10.16mm. Induktansvärde: 2.2uH. Komponentfamilj: Induktans. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Max temperatur: +80°C.. Motstånd: 0.25 Ohms. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: EC24. Tolerans (%): ±10%. Tonhöjd: 10.16mm. Ytterbredd [mm]: 3mm. Ytterdiameter [mm]: 3mm. Yttre längd [mm]: 7mm. [A]: 0.63A. Originalprodukt från tillverkaren: C.t.c.coils. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
EC242R2K-502416-T
17 parametrar
Antal terminaler
2
Extern höjd [mm]
3mm
Hölje
RM=10.16mm
Induktansvärde
2.2uH
Komponentfamilj
Induktans
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Max temperatur
+80°C.
Motstånd
0.25 Ohms
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
EC24
Tolerans (%)
±10%
Tonhöjd
10.16mm
Ytterbredd [mm]
3mm
Ytterdiameter [mm]
3mm
Yttre längd [mm]
7mm
[A]
0.63A