DTV32F-1500, 5A, 75A, TO-220FP, TO-220F, 1500V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
13.19kr
5-49
10.90kr
50-99
9.43kr
100+
8.67kr
Antal i lager: 219
DTV32F-1500, 5A, 75A, TO-220FP, TO-220F, 1500V. Framåtström (AV): 5A. IFSM: 75A. Hölje: TO-220FP. Hölje (enligt datablad): TO-220F. VRRM: 1500V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Framspänning Vf (min): 1.1V. Halvledarmaterial: kisel. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Spec info: IFSM--75Ap T=10mS. Temperatur: +150°C. Trr-diod (Min.): 130 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.5V. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
DTV32F-1500
16 parametrar
Framåtström (AV)
5A
IFSM
75A
Hölje
TO-220FP
Hölje (enligt datablad)
TO-220F
VRRM
1500V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Framspänning Vf (min)
1.1V
Halvledarmaterial
kisel
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Spec info
IFSM--75Ap T=10mS
Temperatur
+150°C
Trr-diod (Min.)
130 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.5V