DSEI60-10A, 60A, 500A, TO-247, TO-247AD, 1000V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
93.25kr
5-14
85.02kr
15-29
30-59
60+
Antal i lager: 30
DSEI60-10A, 60A, 500A, TO-247, TO-247AD, 1000V. Framåtström (AV): 60A. IFSM: 500A. Hölje: TO-247. Hölje (enligt datablad): TO-247AD. VRRM: 1000V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -40...+150°C. Framspänning Vf (min): 1.8V. Funktion: "Snabb återhämtning". Halvledarmaterial: kisel. Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 30. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Pd (effektförlust, max): 189W. RoHS: ja. Spec info: 450Ap t=10ms, TVJ=150°C. Teknik: "Epitaxial diod". Trr-diod (Min.): 35 ns. Tröskelspänning Vf (max): 2.3V. Originalprodukt från tillverkaren: IXYS. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
DSEI60-10A
22 parametrar
Framåtström (AV)
60A
IFSM
500A
Hölje
TO-247
Hölje (enligt datablad)
TO-247AD
VRRM
1000V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-40...+150°C
Framspänning Vf (min)
1.8V
Funktion
"Snabb återhämtning"
Halvledarmaterial
kisel
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
30
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Pd (effektförlust, max)
189W
RoHS
ja
Spec info
450Ap t=10ms, TVJ=150°C
Teknik
"Epitaxial diod"
Trr-diod (Min.)
35 ns
Tröskelspänning Vf (max)
2.3V