DSEI60-06A, TO-247, TO-247AD, 60A, 60A, 550A, TO-247AD, 600V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
110.02kr
5-14
101.66kr
15-29
30-59
60+
Antal i lager: 13
DSEI60-06A, TO-247, TO-247AD, 60A, 60A, 550A, TO-247AD, 600V. Hölje: TO-247. Kapsling (JEDEC-standard): TO-247AD. Framåtström [A]: 60A. Framåtström (AV): 60A. IFSM: 550A. Hölje (enligt datablad): TO-247AD. VRRM: 600V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -40...+150°C. Framspänning Vf (min): 1.5V. Funktion: "Snabb återhämtning". Halvledarmaterial: kisel. Ifsm [A]: 600A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 30. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 200uA..14mA. Max temperatur: +150°C.. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 50 ns. Pd (effektförlust, max): 166W. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 600V. Spec info: 480Ap t=10ms, TVJ=150°C. Teknik: "Epitaxial diod". Trr-diod (Min.): 35 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.8V. Vikt: 5.6g. [V]: 2.55V @ 60A. Originalprodukt från tillverkaren: IXYS. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
DSEI60-06A
34 parametrar
Hölje
TO-247
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-247AD
Framåtström [A]
60A
Framåtström (AV)
60A
IFSM
550A
Hölje (enligt datablad)
TO-247AD
VRRM
600V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-40...+150°C
Framspänning Vf (min)
1.5V
Funktion
"Snabb återhämtning"
Halvledarmaterial
kisel
Ifsm [A]
600A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
30
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
200uA..14mA
Max temperatur
+150°C.
Montering/installation
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
50 ns
Pd (effektförlust, max)
166W
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
600V
Spec info
480Ap t=10ms, TVJ=150°C
Teknik
"Epitaxial diod"
Trr-diod (Min.)
35 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.8V
Vikt
5.6g
[V]
2.55V @ 60A