DSEI2X30-12B, SOT-227B (ISOTOP), 2x28A
Kvantitet
Enhetspris
1+
573.63kr
Antal i lager: 1
DSEI2X30-12B, SOT-227B (ISOTOP), 2x28A. Hölje: SOT-227B (ISOTOP). Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström [A]: 2x28A. Antal terminaler: 4. Ifsm [A]: 210A. Komponentfamilj: Silikonlikriktardiod. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 0.75mA..7mA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 60 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 1.2 kV. [V]: 2.55V @ 30A. Originalprodukt från tillverkaren: IXYS. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
DSEI2X30-12B
13 parametrar
Hölje
SOT-227B (ISOTOP)
Framåtström [A]
2x28A
Antal terminaler
4
Ifsm [A]
210A
Komponentfamilj
Silikonlikriktardiod
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
0.75mA..7mA
Max temperatur
+150°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
60 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
1.2 kV
[V]
2.55V @ 30A