DIP12-1C90-51L
DIP12-1C90-51L
Kvantitet
Enhetspris
1-1
140.44kr
2-24
135.80kr
25-74
75+
Antal i lager: 43
DIP12-1C90-51L. Brytarström: 0.5A. Coil Power: 288mW. Dielektrisk styrka (mellan spole och kontakter): 1500VDC. Drift/släpptid: 0.7ms/1.5ms. Driftstemperatur: -20...70°C. Elektrisk kontaktkonfiguration: SPDT. Information: -. Kontaktkonfiguration: SPDT. Kontaktmaterial: Ru. Lödtemperatur: 260°C. Max kontinuerlig ström: 0.5A. Montering/installation: PCB. Mått: 19.3x6.4x5.7mm. Omkoppling: 10W. Relätyp: REED relä. RoHS: ja. Serie: DIP. Spole klassad spänning: 12VDC. Spolemotstånd: 500 Ohms. Spolespänning: 12VDC. Spolkraftsförbrukning: 290mW. Spänning: 16VDC. Terminaler: 2.54mm. Tillverkningsserie: DIP. Typ: REED relä. Originalprodukt från tillverkaren: STANDEX-MEDER. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
DIP12-1C90-51L
25 parametrar
Brytarström
0.5A
Coil Power
288mW
Dielektrisk styrka (mellan spole och kontakter)
1500VDC
Drift/släpptid
0.7ms/1.5ms
Driftstemperatur
-20...70°C
Elektrisk kontaktkonfiguration
SPDT
Kontaktkonfiguration
SPDT
Kontaktmaterial
Ru
Lödtemperatur
260°C
Max kontinuerlig ström
0.5A
Montering/installation
PCB
Mått
19.3x6.4x5.7mm
Omkoppling
10W
Relätyp
REED relä
RoHS
ja
Serie
DIP
Spole klassad spänning
12VDC
Spolemotstånd
500 Ohms
Spolespänning
12VDC
Spolkraftsförbrukning
290mW
Spänning
16VDC
Terminaler
2.54mm