CL21C472JBFNNNE
CL21C472JBFNNNE
Kvantitet
Enhetspris
1-99
2.16kr
100+
1.52kr
Antal i lager: 3960
CL21C472JBFNNNE. Antal terminaler: 2. Extern höjd [mm]: 1.25mm (max.). Hölje: SMD 0805. Isoleringsparameter: NPO. Kapacitetsvärde [F]: 4.7nF. Komponentfamilj: SMD keramiska kondensatorer med 0805 hölje. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Max temperatur: +125°C.. Märkspänning (V): 50V. RoHS: ja. Tillverkarens produktgrupp: CL21. Tolerans (%): ±5 %. Tonhöjd: SMD 0805. Ytterbredd [mm]: 1.25mm. Ytterdiameter [mm]: -. Yttre längd [mm]: 2mm. Originalprodukt från tillverkaren: Samsung. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
CL21C472JBFNNNE
16 parametrar
Antal terminaler
2
Extern höjd [mm]
1.25mm (max.)
Hölje
SMD 0805
Isoleringsparameter
NPO
Kapacitetsvärde [F]
4.7nF
Komponentfamilj
SMD keramiska kondensatorer med 0805 hölje
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Max temperatur
+125°C.
Märkspänning (V)
50V
RoHS
ja
Tillverkarens produktgrupp
CL21
Tolerans (%)
±5 %
Tonhöjd
SMD 0805
Ytterbredd [mm]
1.25mm
Yttre längd [mm]
2mm