CIPGST258S220KA
CIPGST258S220KA
1+
30.86kr
Antal i lager: 116
CIPGST258S220KA. Antal terminaler: 6. Fördelningsspänning: 500V. Hölje: -. Komponentfamilj: Skjutpotentiometrar med plasthus. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Max temperatur: +70°C.. Motstånd: 220k Ohms. Motståndsspårlängd: 58mm. Mått: 87.3x10x16.2mm. Nominell förlust [W @ °C]: 2x0.4W @ 40°C. RoHS: nej. Temperaturkoefficient: -. Tillverkarens produktgrupp: CIPGST 2.58. Tolerans (%): ±20 %. [V]: 500V. Originalprodukt från tillverkaren: Radiohm. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
CIPGST258S220KA
14 parametrar
Antal terminaler
6
Fördelningsspänning
500V
Komponentfamilj
Skjutpotentiometrar med plasthus
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Max temperatur
+70°C.
Motstånd
220k Ohms
Motståndsspårlängd
58mm
Mått
87.3x10x16.2mm
Nominell förlust [W @ °C]
2x0.4W @ 40°C
RoHS
nej
Tillverkarens produktgrupp
CIPGST 2.58
Tolerans (%)
±20 %
[V]
500V