CIJP20KC100KA
CIJP20KC100KA
Kvantitet
Enhetspris
1+
113.32kr
Antal i lager: 13
CIJP20KC100KA. Antal terminaler: 6. Axeldiameter: 6mm. Färg: -. Fördelningsspänning: 1 kV. Hölje: metallhölje. Karakteristisk: linjär potentiometer. Komponentfamilj: stereopotentiometer, 6 mm diameter skaft. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Material: -.. Max temperatur: -. Motstånd: 100k Ohms. Mått: D=20.4mm.H=70.9mm. Nominell förlust [W @ °C]: 2x0.4W @ 40°C. Registrering: -. RoHS: ja. Skaftmaterial: plast. Temperaturkoefficient: -. Tillverkarens produktgrupp: CIJP20KC. Tolerans (%): ±20 %. Varvandel: 1. Vridvinkel [°]: 300° ± 5°. Yta: -. [V]: 500V. Originalprodukt från tillverkaren: Radiohm. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
CIJP20KC100KA
18 parametrar
Antal terminaler
6
Axeldiameter
6mm
Fördelningsspänning
1 kV
Hölje
metallhölje
Karakteristisk
linjär potentiometer
Komponentfamilj
stereopotentiometer, 6 mm diameter skaft
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Motstånd
100k Ohms
Mått
D=20.4mm.H=70.9mm
Nominell förlust [W @ °C]
2x0.4W @ 40°C
RoHS
ja
Skaftmaterial
plast
Tillverkarens produktgrupp
CIJP20KC
Tolerans (%)
±20 %
Varvandel
1
Vridvinkel [°]
300° ± 5°
[V]
500V