BZV55C5V1, 12.7k Ohms, 0.5W, SOD-80 ( 3.4x1.6mm ), 5.1V
Kvantitet
Enhetspris
10-49
0.44kr
50-99
0.38kr
0.34kr
500+
0.29kr
Antal i lager: 440
Minimum: 10
BZV55C5V1, 12.7k Ohms, 0.5W, SOD-80 ( 3.4x1.6mm ), 5.1V. Hölje: 12.7k Ohms. Pd (effektförlust, max): 0.5W. Hölje (enligt datablad): SOD-80 ( 3.4x1.6mm ). Zenerspänning: 5.1V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Diod typ: zenerdiod. Effekt: 0.5W. Ekvivalenta: BZV55-C5V1.115. Funktion: Zenerdiod. Halvledarmaterial: kisel. Halvledarstruktur: diod. MRT (max): 2uA. MRT (min): 0.1uA. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). RoHS: ja. Temperatur: +175°C. Tolerans: 5%. Tröskelspänning Vf (max): 1.5V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Minsta kvantitet: 10. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BZV55C5V1
22 parametrar
Hölje
12.7k Ohms
Pd (effektförlust, max)
0.5W
Hölje (enligt datablad)
SOD-80 ( 3.4x1.6mm )
Zenerspänning
5.1V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Diod typ
zenerdiod
Effekt
0.5W
Ekvivalenta
BZV55-C5V1.115
Funktion
Zenerdiod
Halvledarmaterial
kisel
Halvledarstruktur
diod
MRT (max)
2uA
MRT (min)
0.1uA
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
RoHS
ja
Temperatur
+175°C
Tolerans
5%
Tröskelspänning Vf (max)
1.5V