BZG03C200
BZG03C200
Kvantitet
Enhetspris
1-4
4.39kr
5-49
3.67kr
50-99
3.10kr
2.61kr
200+
1.98kr
Antal i lager: 1167
BZG03C200. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -65...+150°C. Ekvivalenta: BZG03C200G, BZG03C200TR. Funktion: skydd mot överspänning. Halvledarmaterial: kisel. Hölje (enligt datablad): SMA DO214AC 5.5x2.8mm. Hölje: DO-214. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). Pd (effektförlust, max): 3W. RoHS: ja. Spec info: PZSM 600W (Tp=100us, 25°C). Temperatur: +150°C. Tolerans: 5%. Tröskelspänning Vf (max): 1.2V. Zenerspänning: 200V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BZG03C200
18 parametrar
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-65...+150°C
Ekvivalenta
BZG03C200G, BZG03C200TR
Funktion
skydd mot överspänning
Halvledarmaterial
kisel
Hölje (enligt datablad)
SMA DO214AC 5.5x2.8mm
Hölje
DO-214
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
Pd (effektförlust, max)
3W
RoHS
ja
Spec info
PZSM 600W (Tp=100us, 25°C)
Temperatur
+150°C
Tolerans
5%
Tröskelspänning Vf (max)
1.2V
Zenerspänning
200V