BYW99P-200, SOT-93, 2x35A
BYW99P-200, SOT-93, 2x35A
1-4
47.18kr
5+
38.24kr
Antal i lager: 147
BYW99P-200, SOT-93, 2x35A. Hölje: SOT-93. Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström [A]: 2x35A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 200A. Komponentfamilj: dubbel snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 20uA..1.5mA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 40 ns. RoHS: nej. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 200V. [V]: 1.15V @ 25A. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYW99P-200
13 parametrar
Hölje
SOT-93
Framåtström [A]
2x35A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
200A
Komponentfamilj
dubbel snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
20uA..1.5mA
Max temperatur
+150°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
40 ns
RoHS
nej
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
200V
[V]
1.15V @ 25A