BYV34-500-127, 10A, 60.4k Ohms, TO-220, TO-220AB, SOT78, 500V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
18.36kr
5-24
15.93kr
25-49
50-99
100+
Antal i lager: 115
BYV34-500-127, 10A, 60.4k Ohms, TO-220, TO-220AB, SOT78, 500V. Framåtström (AV): 10A. IFSM: 60.4k Ohms. Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220AB, SOT78. VRRM: 500V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 3. Dielektrisk struktur: Vanlig katod. Driftstemperatur: -40...+150°C. Framspänning Vf (min): 0.87V. Funktion: Höghastighetsväxling. Halvledarmaterial: kisel. Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 50. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Märkning på höljet: BYV34-500. RoHS: ja. Spec info: Ifsm 120A t=10ms, 132A t=8.3ms. Trr-diod (Min.): 50 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.05V. Originalprodukt från tillverkaren: Ween Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYV34-500-127
21 parametrar
Framåtström (AV)
10A
IFSM
60.4k Ohms
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220AB, SOT78
VRRM
500V
Antal per fodral
2
Antal terminaler
3
Dielektrisk struktur
Vanlig katod
Driftstemperatur
-40...+150°C
Framspänning Vf (min)
0.87V
Funktion
Höghastighetsväxling
Halvledarmaterial
kisel
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
50
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Märkning på höljet
BYV34-500
RoHS
ja
Spec info
Ifsm 120A t=10ms, 132A t=8.3ms
Trr-diod (Min.)
50 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.05V