BYV28-200-TAP, SOD-64, 3.5A
BYV28-200-TAP, SOD-64, 3.5A
Kvantitet
Enhetspris
1-99
23.55kr
100+
16.82kr
Antal i lager: 1118
BYV28-200-TAP, SOD-64, 3.5A. Hölje: SOD-64. Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström [A]: 3.5A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 90A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 1uA..150uA. Max temperatur: +175°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 30 ns. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 200V. [V]: 1.1V @ 5A. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay (temic). Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
BYV28-200-TAP
13 parametrar
Hölje
SOD-64
Framåtström [A]
3.5A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
90A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
1uA..150uA
Max temperatur
+175°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
30 ns
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
200V
[V]
1.1V @ 5A