BYV28-200, SOD-64 ( Glass ), 3.5A, 90A, SOD-64 Glass, 200V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
16.09kr
5-24
13.87kr
25-49
50-99
100+
9.87kr
Antal i lager: 211
BYV28-200, SOD-64 ( Glass ), 3.5A, 90A, SOD-64 Glass, 200V. Hölje: SOD-64 ( Glass ). Framåtström (AV): 3.5A. IFSM: 90A. Hölje (enligt datablad): SOD-64 Glass. VRRM: 200V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Cj: 190pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Diod typ: likriktardiod. Driftstemperatur: -65...+175°C. Egenskaper för halvledare: Glass passivated. Framspänning Vf (min): 0.89V. Funktion: Avalanche Sinterglass Diode Fast. Förpackning: Ammo Pack. Halvledarmaterial: kisel. Halvledarstruktur: diod. Halvledartyp: diod. Konditionering: Ammo Pack. Konditioneringsenhet: 2500. Körström: 3.5A. Ledningsspänning (tröskelspänning): 1.1V. MRT (max): 100uA. MRT (min): 1uA. Max omvänd spänning: 200V. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Märkning på höljet: BYV28-200. Produktionsdatum: 201412. Pulsström max.: 90A. Reaktionstid: 30ns. RoHS: ja. Spec info: Ifsm--90A, t=10mS. Trr-diod (Min.): 30 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.1V. Tröskelspänning: 1.1V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYV28-200
36 parametrar
Hölje
SOD-64 ( Glass )
Framåtström (AV)
3.5A
IFSM
90A
Hölje (enligt datablad)
SOD-64 Glass
VRRM
200V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Cj
190pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Diod typ
likriktardiod
Driftstemperatur
-65...+175°C
Egenskaper för halvledare
Glass passivated
Framspänning Vf (min)
0.89V
Funktion
Avalanche Sinterglass Diode Fast
Förpackning
Ammo Pack
Halvledarmaterial
kisel
Halvledarstruktur
diod
Halvledartyp
diod
Konditionering
Ammo Pack
Konditioneringsenhet
Körström
3.5A
Ledningsspänning (tröskelspänning)
1.1V
MRT (max)
100uA
MRT (min)
1uA
Max omvänd spänning
200V
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Märkning på höljet
BYV28-200
Produktionsdatum
Pulsström max.
90A
Reaktionstid
30ns
RoHS
ja
Spec info
Ifsm--90A, t=10mS
Trr-diod (Min.)
30 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.1V
Tröskelspänning
1.1V