BYT08P-1000, 8A, 100A, TO-220, TO-220AC, 1000V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
32.96kr
5-24
28.66kr
25-49
50+
Antal i lager: 37
BYT08P-1000, 8A, 100A, TO-220, TO-220AC, 1000V. Framåtström (AV): 8A. IFSM: 100A. Hölje: TO-220. Hölje (enligt datablad): TO-220AC. VRRM: 1000V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -40...+150°C. Framspänning Vf (min): 1.4V. Halvledarmaterial: kisel. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: Ifrm 100Ap tp>10uS (Ifrm 50Ap tp=10ms). Trr-diod (Min.): 65 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.9V. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYT08P-1000
17 parametrar
Framåtström (AV)
8A
IFSM
100A
Hölje
TO-220
Hölje (enligt datablad)
TO-220AC
VRRM
1000V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-40...+150°C
Framspänning Vf (min)
1.4V
Halvledarmaterial
kisel
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
Ifrm 100Ap tp>10uS (Ifrm 50Ap tp=10ms)
Trr-diod (Min.)
65 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.9V