BYT01-400, F126, 1A
BYT01-400, F126, 1A
Kvantitet
Enhetspris
1-99
3.04kr
100+
2.25kr
Antal i lager: 2810
BYT01-400, F126, 1A. Hölje: F126. Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström [A]: 1A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 30A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. Läckström vid stängning Ir [A]: 20uA..500uA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 55 ns. RoHS: nej. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 400V. [V]: 1.5V @ 1A. Originalprodukt från tillverkaren: Stmicroelectronics. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BYT01-400
13 parametrar
Hölje
F126
Framåtström [A]
1A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
30A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Läckström vid stängning Ir [A]
20uA..500uA
Max temperatur
+150°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
55 ns
RoHS
nej
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
400V
[V]
1.5V @ 1A