BY500-1000, 5A, 200A, DO-201, DO-201 ( 7.5x5.4mm ), 1000V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
4.13kr
5-24
3.39kr
25-49
2.99kr
50-99
2.73kr
100+
2.32kr
Antal i lager: 319
BY500-1000, 5A, 200A, DO-201, DO-201 ( 7.5x5.4mm ), 1000V. Framåtström (AV): 5A. IFSM: 200A. Hölje: DO-201. Hölje (enligt datablad): DO-201 ( 7.5x5.4mm ). VRRM: 1000V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 2. Cj: 15pF. Dielektrisk struktur: Anod-katod. Driftstemperatur: -50...+175°C. Framspänning Vf (min): 1.3V. Funktion: kisel snabb likriktardiod. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 10uA. MRT (min): 5uA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: Ifsm--200App t=10mS. Trr-diod (Min.): 200 ns. Tröskelspänning Vf (max): 1.3V. Originalprodukt från tillverkaren: Diotec Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BY500-1000
21 parametrar
Framåtström (AV)
5A
IFSM
200A
Hölje
DO-201
Hölje (enligt datablad)
DO-201 ( 7.5x5.4mm )
VRRM
1000V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
2
Cj
15pF
Dielektrisk struktur
Anod-katod
Driftstemperatur
-50...+175°C
Framspänning Vf (min)
1.3V
Funktion
kisel snabb likriktardiod
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
10uA
MRT (min)
5uA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
Ifsm--200App t=10mS
Trr-diod (Min.)
200 ns
Tröskelspänning Vf (max)
1.3V