BT258X-800R
BT258X-800R
Kvantitet
Enhetspris
1-4
16.86kr
5-24
13.94kr
25-49
50+
Antal i lager: 52
BT258X-800R. Antal terminaler: 3. Det är M: 75A. Funktion: Logisk nivåkontrollerad tyristor. Hölje (enligt datablad): TO-220F ( SOT186A ). Hölje: TO-220FP. IT(AV): 5A. IT(RSM) (TC=85°C): 8A. Igt (Typ): 50uA. Igt (max): 100uA. Ih (Typ): 0.3mA. Ih (max): 6mA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: ITSM--82A, t=8.3ms. Temperatur: +125°C. Tgt: 2us. Tq: 100us. VDRM: 800V. Originalprodukt från tillverkaren: Philips Semiconductors. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BT258X-800R
19 parametrar
Antal terminaler
3
Det är M
75A
Funktion
Logisk nivåkontrollerad tyristor
Hölje (enligt datablad)
TO-220F ( SOT186A )
Hölje
TO-220FP
IT(AV)
5A
IT(RSM) (TC=85°C)
8A
Igt (Typ)
50uA
Igt (max)
100uA
Ih (Typ)
0.3mA
Ih (max)
6mA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
RoHS
ja
Spec info
ITSM--82A, t=8.3ms
Temperatur
+125°C
Tgt
2us
Tq
100us
VDRM
800V