BT152-800R
BT152-800R
1-4
18.65kr
5-24
15.98kr
100+
Antal i lager: 1110
BT152-800R. Antal terminaler: 3. Antal terminaler: 3. Det är M: 200A. Effektiv ström (periodisk) Iav [A], Max.: 13A. Gate Trigger Aktuell Igt: 32mA. Gate Trigger Voltage Vgt: 1.5V. Håll aktuell Ih: 60mA. Hölje (enligt datablad): TO-220. Hölje: TO-220. IT(AV): 13A. IT(RSM) (TC=85°C): 20A. Igm[A]: 32mA. Igt (Typ): 3mA. Igt (max): 32mA. Ih (Typ): 15mA. Ih (max): 60mA. Information: n/a. Kapsling (JEDEC-standard): TO-220AB. Komponentfamilj: tyristor. Konfiguration: Genomgående hålmontering på kretskort. MSL: n/a. Max temperatur: +125°C.. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Monteringstyp: Genomgående hålmontering på kretskort. Obs: 50Hz tyristor. Peak Current (icke-repetitiva) IP [A]: 200A. På State Current It RMS: 20A. RoHS: ja. Serie: n/a. Spec info: ITSM--220Ap (t=8.3ms). Temperatur: +125°C. Tgt: 2us. Toppspänning (repetitiv) Urrm [V]: 800V. Topptransientström Itsm: 220A. Tq: 70us. VDRM: 800V. Originalprodukt från tillverkaren: Ween Semiconductor. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BT152-800R
34 parametrar
Det är M
200A
Effektiv ström (periodisk) Iav [A], Max.
13A
Gate Trigger Aktuell Igt
32mA
Gate Trigger Voltage Vgt
1.5V
Håll aktuell Ih
60mA
TO-220
IT(AV)
13A
IT(RSM) (TC=85°C)
20A
Igm[A]
32mA
Igt (Typ)
3mA
Igt (max)
32mA
Ih (Typ)
15mA
Ih (max)
60mA
Kapsling (JEDEC-standard)
TO-220AB
Komponentfamilj
tyristor
Konfiguration
Genomgående hålmontering på kretskort
Max temperatur
+125°C.
Montering/installation
Monteringstyp
Obs
50Hz tyristor
Peak Current (icke-repetitiva) IP [A]
200A
På State Current It RMS
20A
Spec info
ITSM--220Ap (t=8.3ms)
Temperatur
+125°C
Tgt
2us
Toppspänning (repetitiv) Urrm [V]
800V
Topptransientström Itsm
220A
Tq
70us
VDRM
800V