BT151X-500R
BT151X-500R
1-4
10.12kr
5-24
8.03kr
25-49
7.26kr
50+
6.56kr
Antal i lager: 21
BT151X-500R. Antal terminaler: 3. Det är M: 60.4k Ohms. Hölje (enligt datablad): TO-220F. Hölje: TO-220FP. IT(AV): 7.5A. IT(RSM) (TC=85°C): 12A. Igt (Typ): 2mA. Igt (max): 15mA. Ih (Typ): 7mA. Ih (max): 20mA. Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 50. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. RoHS: ja. Spec info: F-Thyristor 2us. Temperatur: +125°C. Tgt: 2us. Tq: 70us. VDRM: 500V. Originalprodukt från tillverkaren: Nxp Semiconductors. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BT151X-500R
20 parametrar
Det är M
60.4k Ohms
Hölje (enligt datablad)
TO-220F
Hölje
TO-220FP
IT(AV)
7.5A
IT(RSM) (TC=85°C)
12A
Igt (Typ)
2mA
Igt (max)
15mA
Ih (Typ)
7mA
Ih (max)
20mA
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
50
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Temperatur
+125°C
VDRM
500V