BT151S-800R
BT151S-800R
1-4
11.47kr
5-24
9.64kr
25-49
8.46kr
50-99
7.68kr
100+
6.57kr
Antal i lager: 76
BT151S-800R. Antal terminaler: 3. Det är M: 60.4k Ohms. Hölje (enligt datablad): TO-252 ( DPAK ) ( SOT428 ) ( DPAK-5 ). Hölje: D-PAK ( TO-252 ). IT(AV): 7.5A. IT(RSM) (TC=85°C): 12A. Igt (Typ): 2mA. Igt (max): 15mA. Ih (Typ): 7mA. Ih (max): 20mA. Montering/installation: ytmonterad komponent (SMD). RoHS: ja. Spec info: F-Thyristor 2us. Temperatur: +125°C. Tgt: 2us. Tq: 70us. VDRM: 800V. Originalprodukt från tillverkaren: Nxp Semiconductors. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BT151S-800R
18 parametrar
Det är M
60.4k Ohms
Hölje (enligt datablad)
TO-252 ( DPAK ) ( SOT428 ) ( DPAK-5 )
Hölje
D-PAK ( TO-252 )
IT(AV)
7.5A
IT(RSM) (TC=85°C)
12A
Igt (Typ)
2mA
Igt (max)
15mA
Ih (Typ)
7mA
Ih (max)
20mA
Montering/installation
ytmonterad komponent (SMD)
Temperatur
+125°C
VDRM
800V