BT150-500R
BT150-500R
1-4
9.96kr
5-24
8.34kr
25-49
7.56kr
50-99
6.96kr
100+
5.87kr
Antal i lager: 34
BT150-500R. Antal terminaler: 3. Det är M: 35A. Funktion: logisk nivå (IGT 15uA, max 200uA). Hölje (enligt datablad): SOT-78 ( TO220AB ). Hölje: TO-220. IT(AV): 2.5A. IT(RSM) (TC=85°C): 4A. Igt (Typ): 0.015mA. Ih (Typ): 0.1mA. Konditionering: plaströr. Konditioneringsenhet: 50. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Obs: IH 0.1mA...6mA. RoHS: ja. Spec info: F-Thyristor 2us. Temperatur: +125°C. Tgt: 2us. Tq: 100us. VDRM: 500V. Originalprodukt från tillverkaren: Philips Semiconductors. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BT150-500R
20 parametrar
Det är M
35A
Funktion
logisk nivå (IGT 15uA, max 200uA)
Hölje (enligt datablad)
SOT-78 ( TO220AB )
Hölje
TO-220
IT(AV)
2.5A
IT(RSM) (TC=85°C)
4A
Igt (Typ)
0.015mA
Ih (Typ)
0.1mA
Konditionering
plaströr
Konditioneringsenhet
50
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Obs
IH 0.1mA...6mA
Spec info
F-Thyristor 2us
Temperatur
+125°C
Tgt
2us
Tq
100us
VDRM
500V