BAS70-04LT1G, SOT-23, 0.07A
BAS70-04LT1G, SOT-23, 0.07A
Kvantitet
Enhetspris
1-99
2.63kr
100+
1.69kr
Antal i lager: 6101
BAS70-04LT1G, SOT-23, 0.07A. Hölje: SOT-23. Kapsling (JEDEC-standard): -. Framåtström [A]: 0.07A. Antal terminaler: 3. Ifsm [A]: 0.1A. Komponentfamilj: dubbel Schottky-diod, SMD-montering. Konfiguration: ytmonterad komponent (SMD). Läckström vid stängning Ir [A]: 100nA..10uA. Max temperatur: +150°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: -. RoHS: ja. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 70V. [V]: 0.75V @ 10mA. Originalprodukt från tillverkaren: Onsemi. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
BAS70-04LT1G
12 parametrar
Hölje
SOT-23
Framåtström [A]
0.07A
Antal terminaler
3
Ifsm [A]
0.1A
Komponentfamilj
dubbel Schottky-diod, SMD-montering
Konfiguration
ytmonterad komponent (SMD)
Läckström vid stängning Ir [A]
100nA..10uA
Max temperatur
+150°C.
RoHS
ja
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
70V
[V]
0.75V @ 10mA