70HFR160, 70A, 110A, 1200A, DO-203AB ( DO-5 ), DO-203AB, 1600V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
189.98kr
5-9
172.69kr
10-24
25-49
50+
Antal i lager: 67
70HFR160, 70A, 110A, 1200A, DO-203AB ( DO-5 ), DO-203AB, 1600V. Framåtström (AV): 70A. Forward current (RMS): 110A. IFSM: 1200A. Hölje: DO-203AB ( DO-5 ). Hölje (enligt datablad): DO-203AB. VRRM: 1600V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 1. Används för: kan även användas för solpanelsystem. Dielektrisk struktur: hölje anslutet till anoden. Driftstemperatur: -65...+150°C. Framspänning Vf (min): 0.79V. Halvledarmaterial: kisel. Konditionering: -. Konditioneringsenhet: 100dB. MRT (max): 4.5mA. Montering/installation: skruv. Obs: M6 tråd. RoHS: ja. Spec info: IFSM 1000App / 10ms (100% Vrrm). Tröskelspänning Vf (max): 1V. Originalprodukt från tillverkaren: International Rectifier. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
70HFR160
21 parametrar
Framåtström (AV)
70A
Forward current (RMS)
110A
IFSM
1200A
Hölje
DO-203AB ( DO-5 )
Hölje (enligt datablad)
DO-203AB
VRRM
1600V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
1
Används för
kan även användas för solpanelsystem
Dielektrisk struktur
hölje anslutet till anoden
Driftstemperatur
-65...+150°C
Framspänning Vf (min)
0.79V
Halvledarmaterial
kisel
Konditioneringsenhet
100dB
MRT (max)
4.5mA
Montering/installation
skruv
Obs
M6 tråd
RoHS
ja
Spec info
IFSM 1000App / 10ms (100% Vrrm)
Tröskelspänning Vf (max)
1V