70HFLR-100-S-05, DO-5 (1/4-28 UNF-2A), DO-203AB, 70A
Kvantitet
Enhetspris
1-3
269.96kr
4+
213.72kr
Antal i lager: 61
70HFLR-100-S-05, DO-5 (1/4-28 UNF-2A), DO-203AB, 70A. Hölje: DO-5 (1/4-28 UNF-2A). Kapsling (JEDEC-standard): DO-203AB. Framåtström [A]: 70A. Antal terminaler: 2. Ifsm [A]: 730A. Komponentfamilj: Snabb likriktardiod (tr<500ns). Konfiguration: Skruvad. Läckström vid stängning Ir [A]: 0.1mA..10mA. Max temperatur: +125°C.. Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]: 500 ns. RoHS: nej. Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]: 1 kV. [V]: 1.85V @ 70A. Originalprodukt från tillverkaren: International Rectifier. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
70HFLR-100-S-05
14 parametrar
Hölje
DO-5 (1/4-28 UNF-2A)
Kapsling (JEDEC-standard)
DO-203AB
Framåtström [A]
70A
Antal terminaler
2
Ifsm [A]
730A
Komponentfamilj
Snabb likriktardiod (tr<500ns)
Konfiguration
Skruvad
Läckström vid stängning Ir [A]
0.1mA..10mA
Max temperatur
+125°C.
Omkopplingshastighet (regenereringstid) tr [sek.]
500 ns
RoHS
nej
Slutspänning (repetitiv) Vrrm [V]
1 kV
[V]
1.85V @ 70A