40HFR120, 40A, 62A, 570A, DO-203AB ( DO-5 ), DO-203AB, 1200V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
157.46kr
5-9
145.90kr
10-19
20-39
40+
Antal i lager: 10
40HFR120, 40A, 62A, 570A, DO-203AB ( DO-5 ), DO-203AB, 1200V. Framåtström (AV): 40A. Forward current (RMS): 62A. IFSM: 570A. Hölje: DO-203AB ( DO-5 ). Hölje (enligt datablad): DO-203AB. VRRM: 1200V. Antal per fodral: 1. Antal terminaler: 1. Används för: kan även användas för solpanelsystem. Dielektrisk struktur: hölje anslutet till anoden. Driftstemperatur: -65...+190°C. Framspänning Vf (min): 1.3V. Funktion: Hög toppströmskapacitet. Halvledarmaterial: kisel. MRT (max): 9mA. Montering/installation: Gängad infästning. Obs: M6 tråd. RoHS: ja. Spec info: IFSM--480App / 10mS (100% Vrrm). Tröskelspänning Vf (max): 1.5V. Originalprodukt från tillverkaren: International Rectifier. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
40HFR120
21 parametrar
Framåtström (AV)
40A
Forward current (RMS)
62A
IFSM
570A
Hölje
DO-203AB ( DO-5 )
Hölje (enligt datablad)
DO-203AB
VRRM
1200V
Antal per fodral
1
Antal terminaler
1
Används för
kan även användas för solpanelsystem
Dielektrisk struktur
hölje anslutet till anoden
Driftstemperatur
-65...+190°C
Framspänning Vf (min)
1.3V
Funktion
Hög toppströmskapacitet
Halvledarmaterial
kisel
MRT (max)
9mA
Montering/installation
Gängad infästning
Obs
M6 tråd
RoHS
ja
Spec info
IFSM--480App / 10mS (100% Vrrm)
Tröskelspänning Vf (max)
1.5V