30CPQ150, 15A, 340A, TO-247, TO-247AC, 150V
Kvantitet
Enhetspris
1-4
35.36kr
5-9
31.04kr
10-24
25-49
50+
Antal i lager: 30
30CPQ150, 15A, 340A, TO-247, TO-247AC, 150V. Framåtström (AV): 15A. IFSM: 340A. Hölje: TO-247. Hölje (enligt datablad): TO-247AC. VRRM: 150V. Antal per fodral: 2. Antal terminaler: 3. Cj: 340pF. Dielektrisk struktur: Vanlig katod. Driftstemperatur: -55...+175°C. Framspänning Vf (min): 1V. Funktion: Dubbel Schottky Barriär likriktardiod. Halvledarmaterial: Sb. MRT (max): 15mA. MRT (min): 0.1mA. Montering/installation: Genomgående hålmontering på kretskort. Obs: Vanlig katod. RoHS: ja. Spec info: IFSM--Max. Tröskelspänning Vf (max): 1.19V. Originalprodukt från tillverkaren: Vishay. Antal i lager uppdaterad den 11/05/2026, 10:49
Teknisk dokumentation (PDF)
30CPQ150
21 parametrar
Framåtström (AV)
15A
IFSM
340A
Hölje
TO-247
Hölje (enligt datablad)
TO-247AC
VRRM
150V
Antal per fodral
2
Antal terminaler
3
Cj
340pF
Dielektrisk struktur
Vanlig katod
Driftstemperatur
-55...+175°C
Framspänning Vf (min)
1V
Funktion
Dubbel Schottky Barriär likriktardiod
Halvledarmaterial
Sb
MRT (max)
15mA
MRT (min)
0.1mA
Montering/installation
Genomgående hålmontering på kretskort
Obs
Vanlig katod
RoHS
ja
Spec info
IFSM--Max
Tröskelspänning Vf (max)
1.19V